Vetingu për policët, prokurorët dhe gjykatësit

“Betimi për Drejtësi”

Ndiqeni emisionin “Betimi për Drejtësi” për programin e Qeverisë Haradinaj për vetingun e gjykatësve, prokurorëve dhe policëve. Për këtë proces, ekskluzivisht në emisionin “Betimi për Drejtësi”, flasin Kryeministri, Ramush Haradinaj, Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, dhe Kryetari i “Vetëvendosjes”, Visar Ymeri. Çfarë thonë ata për sundimin e ligjit dhe sistemin e drejtësisë në Kosovë? A do të bëhet dhe si do të bëhet vetingu për policët, prokurorët dhe gjykatësit? Si do të reformohet sistemi i drejtësisë dhe sigurisë? A do të përkrahet krijimi i një prokurorie dhe gjykate speciale për luftimin e krimit të organizuar dhe korrupsionit?

Gjatë emisionit do të ndiqni edhe rubrikën e monitorimit të rasteve të korrupsionit të përgatitur nga hulumtuesit e “Betimi për Drejtësi”.

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë