Trajtimi i “gjykimeve speciale” 

Raporton: “Betimi për Drejtësi”

Prishtinë – Ndiqeni emisionin “Betimi për Drejtësi” për sfidat me të cilat ballafaqohet Departamenti Special në Gjykatën Themelore në Prishtinë.

Sa lëndë janë pranuar në Departamentin Special që nga themelimi i të njëjtit dhe sa lëndë janë zgjidhur? Prej tyre, sa janë lëndë të korrupsionit të profilit të lartë? Sa ka efikasitet në trajtimin e rasteve në këtë departament?

Për të gjitha këto dhe më shumë, ndiqeni intervistën me udhëheqësin e Departamentit Special të Gjykatës Themelore në Prishtinë, Valon Kurtaj. /BetimipërDrejtësi

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë