Tempus 3: Plaçkitjet e pazbuluara në Kosovë

Në emisionin TEMPUS në KTV, u diskutua për plaçkitjet e pazbuluara në Kosovë dhe u publikuan pamje ekskluzive të plaçkitjeve.

• Pse rastet e plaçkitjeve të bankave që ndodhin në pikë të ditës, para kamerave, nuk zbulohen nga organet e ndjekjes?
• Kush janë plaçkitësit që po nuk arrijnë të zbulohen nga hetuesia?
• Çfarë politika të ndjekjes dhe dënimeve po zbatohen në rastet e plaçkitjeve?
• Si vlerësohet aspekti i sigurisë pas përsëritjes së këtyre plaçkitjeve dhe si ndikojnë ato në shoqëri?
• Çfarë duhet të ndërmerret për parandalimin dhe luftimin e plaçkitësve?

Për këtë temë, diskutuan: Gazmend Hoxha, Granit Hasani, Suad Bikliqi dhe Gzim Shala.

Ndiqeni emisionin e plotë “Tempus”, i cili transmetohet çdo të martë me fillim nga ora 20:10 në KTV dhe në TV Arta. /BetimipërDrejtësi 

 

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë