Tempus 4: Efikasiteti në përmbushjen e agjendës legjislative

Në emisionin TEMPUS në KTV, u diskutua për efikasitetin e Qeverisë dhe Kuvendit për agjendën legjislative për vitin 2021.

• Sa ligje janë planifikuar dhe miratuar nga Qeveria gjatë vitit 2021?
· Sa ligje janë të bartura, ligje për plotësim ndryshim dhe sa janë ligje të reja?
· Prej 119 ligjeve të miratuara nga Qeveria, pse Kuvendi ka miratuar vetëm 36 prej tyre?
· Sa Kuvendi i Kosovës ka ushtruar kontroll ndaj Qeverisë?

Për këtë temë, diskutuan: Adnan Rrustemi, Hajdar Beqa, Besian Mustafa dhe Besnik Tahiri.

Ndiqeni emisionin e plotë “Tempus”, i cili transmetohet çdo të martë me fillim nga ora 20:10 në KTV dhe në TV Arta. /BetimipërDrejtësi 

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë