Tempus 34: Pleqnimi i drejtësisë

Në emisionin “TEMPUS” në KTV, u diskutua rreth temës “Pleqnimi i drejtësisë”.

  • Sa është e suksesshme procedura e ndërmjetësimit?
  • A ka kosto më të ulët ndërmjetësimi?
  • Pse shumë preferohet të zgjidhen me procedurë të ndërmjetësimit?
  • A ka raste disiplinore ndaj ndërmjetësuesve?
  • A mund të dërgohet një rast në ndërmjetësim, para se lënda t’i dërgohet gjykatës?
  • Sa vepra penale nga Kodi Penal, mund të kryhen me procedurë të ndërmjetësimit?

Për këtë temë diskutuan panelistët: Ganimete Xhelili, Migjen Kastrati, Eros Gashi dhe Yll Zekaj.

Ndiqeni emisionin e plotë “Tempus”, i cili transmetohet çdo të martë me fillim nga ora 20:10 në KTV, TV Arta dhe “Betimi për Drejtësi”. /BetimipërDrejtësi

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë