Tempus 32: Mesazhet amerikane për sundimin e ligjit

Në emisionin “TEMPUS” në KTV, u transmetua intervista ekskluzive me Lisa A. Johnson, Zëvendës Nihmës Sekretare e Shtetit për Çështjet Ndërkombëtare të Narkotikëve dhe Zbatimit të Lgjit si dhe u debatua lidhur me mesazhet që Johnson i dha lidhur me sundimin e ligjit.

  • Sa është i rëndësishëm Vettingu në drejtësi sipas Johnson?
  • Si e sheh SHBA të ardhmen e Kosovës?
  • Ku qëndron Kosova dhe vendet e rajonit në luftën kundër korrupsionit?
  • Si qëndron Kosova me zbatimin e Strategjisë për Sundimin e Ligjit?
  • Cilat veprime duhet t’i ndërmarrë Kosova dhe vendet e rajonit për t’u mbrojtur nga veprimet e Rusisë?
  • Cilat ishin mesazhet amerikane për sundimin e ligjit në Kosovë?

Intervistë ekskluzive me Lisa A. Johnson, Zëvendës Ndihmës Sekretare e Shtetit për Çështjet Ndërkombëtare të Narkotikëve dhe Zbatimit të Ligjit

Në studio, diskutuan panelistët: Jeton Hasani, Marigona Shabiu dhe Anton Nrecaj.

Ndiqeni emisionin e plotë “Tempus”, i cili transmetohet çdo të martë me fillim nga ora 20:10 në KTV, TV Arta dhe “Betimi për Drejtësi”. /BetimipërDrejtësi

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë