Tempus 31: Sfidat me lajmet e rreme

Në emisionin “TEMPUS” në KTV, u diskutua rreth sfidave me lajmet e rreme.

  • Cilat janë të gjeturat e raportit “Keqinformimi, dezinformimi dhe lajmet e rreme në mediat online në Kosovë?
  • Cilat janë rekomandimet e dala nga ky raport hulumtues?
  • Me çfarë sfidash përballen gazetarët në Kosovë?
  • Si identifikohen lajmet e rreme?
  • Cilat kategori prodhojnë dezinformata?
  • Si rregullohen mediet online në Kosovë?

Për këtë temë diskutuan panelistët: Qerim Ondozi, Alban Zeneli dhe Shkëlzen Osmani.

Ndiqeni emisionin e plotë “Tempus”, i cili transmetohet çdo të martë me fillim nga ora 20:10 në KTV, TV Arta dhe “Betimi për Drejtësi”. /BetimipërDrejtësi

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë