Tempus 30: Si po menaxhohet paraja publike?

Në emisionin “TEMPUS” në KTV, u diskutua rreth menaxhimit të parasë publike.

  • Çfarë thotë shoqëria civile për menaxhimin e parasë publike?
  • Cilat janë gjetjet e auditorit rreth menaxhimit të parasë publike?
  • Cilat kompani kanë dalë më keq në raportin e auditimit?
  • A është audituar Korporata Energjetike e Kosovës (KEK)?
  • A zbatohen rekomandimet e ZKA-së nga institucionet?

Për këtë temë diskutuan panelistët: Bezad Halilaj, Qëndrim Arifi dhe Gzim Shala.

Ndiqeni emisionin e plotë “Tempus”, i cili transmetohet çdo të martë me fillim nga ora 20:10 në KTV, TV Arta dhe “Betimi për Drejtësi”. /BetimipërDrejtësi

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë