Tempus 28: Drejtësia sipas LDK-së

Në emisionin “TEMPUS” në KTV, u diskutua rreth asaj se si shihet sistemi i drejtësisë sipas Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK).

  • Çfarë mendon LDK-ja për Vettingun në drejtësi?
  • A do të bashkëpunojë opozita me Qeverinë për ta shtyrë përpara Vettingun?
  • Çfarë mendon shoqëria civile për këtë proces?
  • Si e komenton LDK opinionin e Venecias për Byronë e Konfiskimit të Pasurisë së Pajustifikueshme?
  • Pse nuk kaloi Kodi Civil sipas LDK-së?

Për këtë temë diskutuan panelistët: Shkëmb Manaj, Mexhide Demolli-Nimani dhe Ehat Miftaraj.

Ndiqeni emisionin e plotë “Tempus”, i cili transmetohet çdo të martë me fillim nga ora 20:10 në KTV, TV Arta dhe “Betimi për Drejtësi”. /BetimipërDrejtësi

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë