Tempus 27: A do të kalojë vetingu në drejtësi?

Në emisionin “TEMPUS” në KTV, u diskutua lidhur me çështjen e Vettingut në drejtësi dhe opinionin e Komisionit të Venecias lidhur me këtë proces si dhe Byronë Shtetërore për Konsifikim të Pasurisë së Pajustifikueshme.

  • Çfarë konstatoi opinion i Komisionit të Venecias për Vettingun në drejtësi?
  • A do të kalojë Vettingu pas opinionit që dha Venecia?
  • A pret Qeveria që të ketë bashkëpunimin e opozitës në çështjen e Vettingut?
  • Si e vlerëson shoqëria civile këtë proces?
  • Çka konstatoi opinioni i Komisionit të Venecias për Byronë për Konfiskimin e Pasurisë së Pajustifikueshme?
  • Çfarë thotë ministrja Haxhiu për procesin e përzgjedhjes së Kryeprokurorit të Shtetit?

Për këtë temë diskutuan panelistët: Albulena Haxhiu, Mexhide Demolli-Nimani dhe Ehat Miftaraj.

Ndiqeni emisionin e plotë “Tempus”, i cili transmetohet çdo të martë me fillim nga ora 20:10 në KTV, TV Arta dhe “Betimi për Drejtësi”. /BetimipërDrejtësi

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë