Tempus 26: Drejtësia sipas PDK-së

Në emisionin “TEMPUS” në KTV, u diskutua lidhur me drejtësinë sipas Partisë Demokratike të Kosovës (PDK).

  • Çfarë synon qeveria në hije e PDK-së?
  • Si e vlerësojnë “Qeveria në Hije” qeverisjen nga Qeveria aktuale?
  • Çfarë thonë shoqëria civile për sistemin e drejtësisë në vend?
  • Cila është pikëpamja e PDK-së për procesin e Vettingut?
  • Ku ngec gjyqësori sipas avokatëve?

Për këtë temë diskutuan panelistët: Përparim Gruda, Mexhide Demolli-Nimani, Ehat Miftaraj dhe Erblina Krasniqi,

Ndiqeni emisionin e plotë “Tempus”, i cili transmetohet çdo të martë me fillim nga ora 20:10 në KTV, TV Arta dhe “Betimi për Drejtësi”. /BetimipërDrejtësi

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë