Tempus 22: Rekrutimi i gjykatësve të rinj

Në emisionin “TEMPUS” në KTV, u diskutua për rekrutimin e gjykatësve të rinj

  • Si ka rrjedhë i gjithë procesi për rekrutimin e gjyqtarëve të rinj?
  • Si e vlerëson Këshilli Gjyqësor procesin e rekrutimit të 49 gjyqtarëve të rinj?
  • A duhet të ketë bashkëpunim mes KGJK-së dhe KPK-së për procese të tilla?
  • Si e komenton shoqëria civile monitorimin e procesit të rekrutimit të gjyqtarëve të rinj?
  • A kanë ndikuar pozitivisht iniciativat e reja nga KGJK?

Për këtë temë diskutuan panelistët: Albert Zogaj, Ehat Miftaraj dhe Arbër Krasniqi.

Ndiqeni emisionin e plotë “Tempus”, i cili transmetohet çdo të martë me fillim nga ora 20:10 në KTV, TV Arta dhe “Betimi për Drejtësi”. /BetimipërDrejtësi

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë