Tempus 21: Gjykimet speciale?

Në emisionin “TEMPUS” në KTV, u diskutua lidhur me procesin gjyqësor në Gjykatën Speciale dhe aktakuzat e reja ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK).

  • Si vlerësohet procesi gjyqësor deri tani në Hagë?
  • Çka pas akuzave të reja ndaj ish-krerëve të UÇK-së?
  • Si është duke proceduar kjo gjykatë?
  • Cilat janë shqetësimet lidhur me procedurat në Speciale?
  • A duhet Gjykata Speciale të tregojë kur do të ngritet aktakuza e fundit?

Për këtë temë diskutuan panelistët: Amer Alija, Artan Çerkini, Ehat Miftaraj dhe Medina Kadriu.

Ndiqeni emisionin e plotë “Tempus”, i cili transmetohet çdo të martë me fillim nga ora 20:10 në KTV, TV Arta dhe “Betimi për Drejtësi”. /BetimipërDrejtësi

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë