Tempus 20: Pushteti dhe liria e shtypit

Në emisionin “TEMPUS” në KTV, u diskutua për mjedisin në të cilin raportojnë gazetarët në Kosovë dhe raportin e institucioneve publike me mediat.

  • Sa janë transparente institucionet publike në raport me mediat?
  • Si trajtohen rastet e gazetarëve nga organet e drejtësisë?
  • Sa janë të lira mediat në Kosovë?
  • Cila është politika e ndjekjes së kryerësve të sulmeve ndaj gazetarëve?
  • Si shihet roli i gazetarit në shoqëri?

Për këtë temë diskutuan panelistët: Bashkim Zeqaj, Naile Dema, Yll Zekaj dhe Saranda Rama.

Ndiqeni emisionin e plotë “Tempus”, i cili transmetohet çdo të martë me fillim nga ora 20:10 në KTV, TV Arta dhe “Betimi për Drejtësi”. /BetimipërDrejtësi

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë