Të burgosurat privilegjohen prej oficiereve korrektuese (VIDEO)

“Betimi për Drejtësi”

Disa prej të burgosurave të dënuara në Qendrën Korrektuese të Femrave në Lipjan shprehen të pakënaqura me trajtimin e stafit të oficiereve në këtë qendër. E dënuara Besarta Kastrati Harxhi ka thënë për emisionin “Betimi për Drejtësi” në RTK se të burgosurat trajtohen në mënyrë të pabarabartë dhe vetëm ato të burgosura që kryejnë shërbime të depilimit ndaj oficiereve mund të përfitojnë padrejtësisht privilegje të ndryshme. Ndiqeni se çfarë thotë ekskluzivisht për emisionin “Betimi për Drejtësi” e dënuara me 25 vjet burgim Besarta Kastrati Harxhi.

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë