Sfidat në sundimin e ligjit

Raporton: “Betimi për Drejtësi”

Ndiqeni emisionin “Betimi për Drejtësi” për sfidat në sundimin e ligjit në Republikën e Kosovës.

Cilat janë sfidat me të cilat përballet sundimi i ligjit në Kosovë? Çka e pret Qeverinë e re dhe si duhet të adresohen ato? Pse në vazhdimësi kemi dështime në luftën kundër korrupsionit? Çfarë po ndodhë me procesin e rishikimit funksional të sektorit të sundimit të ligjit? Çka përfshinë procesi i vettingut?

Për të gjitha këto dhe më shumë, ndiqeni debatin me drejtorin ekzekutiv të Institutit EPIK, z.Demush Shasha dhe drejtorin ekzekutiv të Institutit të Kosovës për Drejtësi (IKD), z.Ehat Miftaraj.

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë