Sfidat e sundimit të ligjit në Mitrovicë

“Betimi për Drejtësi”

Prishtinë – Ndiqeni intervistën me kryeprokurorin e Prokurorisë Themelore në Mitrovicë, Shyqyri Syla.

Cilat janë sfidat me të cilat ballafaqohet sistemi i drejtësisë në rajonin e Mitrovicës? Në Prokurorinë Themelore në Mitrovicë, a është ekuivalent numri i prokurorëve serb dhe shqiptarë? A do ta hartojë këtë vit kryeprokurori Syla Planin Vjetor të punës? Si qëndron situata me lëndët e vjetra në këtë prokurori? Sa aplikohen procedurat alternativa nga prokurorët e kësaj prokurorie?

Për të gjitha këto më shumë ndiqeni intervistën me kryeprokurorin Shyqyri Syla. /BetimipërDrejtësi

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë