Rrëfimi i të dënuarit Basha për dallaveret në burgje

“Betimi për Drejtësi”

Ndiqeni emisionin “Betimi për Drejtësi” për rrëfimin e të dënuarit Bujar Basha për dallaveret në burgjet e Kosovës.

Cili është rrëfimi i tij për jetën e kaluar në burgje për 16 vjet e 8 muaj? Si zhvillohet kontrabanda në burgje? Si menaxhohen burgjet, nga të burgosurit e fortë apo menaxhmenti i burgut? Si rrëfen për katër arratisjet spektakulare nga burgjet e Kosovës ? Në çfarë gjendje është sigurua në burgje? A ka siguri tash dhe sa është e lehtë të ndodhin arratisje të ngjashme si në të kaluarën? Si është e mundur që përmes stafit të kontrabandohen telefonat?

Për këto e ma shumë ndiqeni rrëfimin ekskluziv të Bujar Bashës.

Gjatë emisionit, do të ndiqni rubrikën e monitorimit të rasteve të korrupsionit në të gjitha Gjykatat e Kosovës të përgatitur nga hulumtuesit e “Betimi për Drejtësi”.

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë