Rastet e shënjestruara – Liberalizimi i vizave

“Betimi për Drejtësi”

Ndiqeni emisionin “Betimi për Drejtësi” për rastet e shënjestruara. Lufta kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, si kriter i mbetur për të përmbushur kriteret për liberalizimin e vizave, vazhdon të jetë temë e përditshme në Republikën e Kosovës. Se çfarë po ndodhë me 39 rastet e shënjestruara në Mekanizmin Përcjellës dhe si është bërë trajtimi i tyre nga fillimi deri në këtë fazë, ndiqeni intervistën me Koordinatorin për lëndët e shënjestruara në Këshillin Gjyqësor të Kosovës, njëherit gjykatës në Gjykatën Supreme, Agim Maliqi.

Gjatë emisionit, do të ndiqni rubrikën e monitorimit të rasteve të korrupsionit në të gjitha Gjykatat e Kosovës të përgatitur nga hulumtuesit e “Betimi për Drejtësi”.

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë