Qasja e Komisionit për Legjislacion për sundimin e ligjit

“Betimi për Drejtësi”

Prishtinë – Ndiqeni intervistën me kryetarin e Komisionit për Legjislacion në Kuvendin e Republikës së Kosovës, Shkëmb Manaj.

Cilat do të jenë parimet që do ta udhëheqin punën e Komisionit për Legjislacion? Cili do të jetë bashkëpunimi me organizatat e shoqërisë civile dhe partnerët ndërkombëtarë? A do të hartohet Rregullorja e re e Punës së Kuvendit? Cila do të jetë agjenda e punës së Komisionit për Legjislacion? Cilat ligje do të monitorohen për zbatimin e tyre në praktikë? Si do të kontrollohet Qeveria nga Kuvendi? Cila do të jetë qasja e komisionit për procesin e rishikimit funksional të sektorit të sundimit të ligjit? Çfarë thotë për vetingun në sistemin e drejtësisë dhe institucionet tjera?

Për të gjitha këto më shumë ndiqeni intervistën me z. Shkëmb Manaj. /BetimipërDrejtësi

 

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë