Prokuroria “pasive” e Apelit

Raporton: “Betimi për Drejtësi”

Ndiqeni emisionin “Betimi për Drejtësi” lidhur me Prokurorinë “pasive” të Apelit.

Pse sistemi i drejtësisë në Kosovë përballet me numër të madh të lëndëve të pazgjidhura? Cili është roli i Prokurorisë së Apelit në këtë rast? Sa është efektive Prokuroria e Apelit? A janë përtac prokurorët e Apelit? Cili është  rezultati në praktikë i punës së prokurorëve të Apelit bazuar në kompetencat që atyre ua kërkon ligji?

Për të gjitha këto dhe më shumë, ndiqeni emisionin e plotë. /BetimipërDrejtësi

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë