PRETENI: NUK KA VULLNET TË NDALEN “SUPERMENËT” ME SHUMË VENDE PUNE

“Betimi për Drejtësi”

Sipas drejtorit të AAK-së Ligji për Parandalimin e Konfliktit të Interesit ka shumë mangësi. Sipas Hasan Pretenit mbi 1000 zyrtarë  të lartë kanë më shumë se një vend pune.  Ky ligj sipas tij, duhet të jetë më specifik, të tregoj se çka i lejohet të punoj gjyqtarit, prokurorit, asamblistit dhe deputetit.

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë