Politikat e drejtësisë në pandemi

“Betimi për Drejtësi”

Prishtinë – Ndiqeni emisionin “Betimi për Drejtësi” rreth politikave të drejtësisë në pandemi.

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu do të flasë rreth proceseve të rëndësishme në fushën e sundimit të ligjit që përfshijnë reformat në drejtësi, rishikimin funksional të sektorit të sundimit të ligjit, vetingun në drejtësi, ligjin antimafia, ndërprerjen e marrëdhënies së punës për Kryeshefin e Agjencisë për Menaxhimin e Pasurisë së Sekuestruar dhe Konfiskuar, për takimet e ministres Haxhiu me Kryeprokurorin e Shtetit, Aleksandër Lumezi, të cilin VV e kanë quajtur lepur, për pritjet për vendimin e Gjykatës Kushtetuese rreth dekretit të Presidentit për mandatarin si dhe temat të tjera me rëndësi në sektorin e drejtësisë. /BetimipërDrejtësi

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë