Policia gjen në Prishtinë 104 aparate për kriptovaluta, 55 prej tyre pa dokumentacion

Raporton: “Betimi për Drejtësi”

Prishtinë – Policia e Kosovës ka njoftuar se të shtunën në një lokacion në Prishtinë ka zbuluar 104 aparate për prodhim të kriptovautave, ndërsa prej tyre 55 ishin pa dokumentacionin e nevojshëm.

Aparatet pa dokumentacion janë sekuestruar nga zyrtarët e Doganës së Kosovës.

“Të gjitha veprimet janë marrë në konsultim dhe koordinim prokurorin dhe gjyqtarin kujdestar, rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në raportin 24-orësh të Policisë. BetimipërDrejtësi

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë