POLICI XHEVAHIR GJYMSHITI DËNOHET ME DHJETË MUAJ BURGIM ME KUSHT PËR KEQPËRDORIM TË DETYRËS

Raporton: Syzana REXHEPI

Gjilan – Polici Xhevahir Gjymshiti i akuzuar për veprën penale “keqpërdorim i pozitës apo autoriteti zyrtar“ u dënua me 10 muaj burgim me kusht. Shpallja e aktgjykimit është bërë të premten në Gjykatën Themelore në Gjilan.

Sipas pretendimit të Prokurorisë, i pandehuri Xhevahir Gjymshiti në cilësi të zyrtarit policor në Policinë e Kosovës, duke shfrytëzuar detyrën apo autoritetin zyrtar i ka tejkaluar kompetencat zyrtare në atë mënyrë që me qëllim që vetes apo tjetrit t’i sjell dobi të kundërligjshme pasurore për gjatë vijës kufitare Debellde-Stançiç në mënyrë të vazhdueshme u ka ndihmuar kontrabanduesve të mallrave që të kontrabandojnë mallra nga territori i Maqedonisë për në Kosovë, duke qenë në kontakt të vazhdueshëm në celular me ata ashtu që edhe pas implementimit të masave të fshehta të hetimit dhe vëzhgimit hetohet dhe zbulohet.

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë