Përgjigja e kandidatit të vetëm për Kryeprokuror të Shtetit, Aleksandër Lumezi

“Betimi për Drejtësi”

Pas tërheqjes së pesë kandidatëve prej garës për Kryeprokuror të Shtetit, në garë ka mbetur vetëm kandidati Aleksandër Lumezi. Z. Lumezi është ftuar në emisionin “Betimi për Drejtësi” për të debatuar për situatën e krijuar pas këtyre tërheqjeve të kandidatëve, por ai nuk ka pranuar të debatoj, në këtë fazë. Kandidati Lumezi ka dhënë një përgjigje përmes postës elektronike për emisionin “Betimi për Drejtësi”, në të cilën ai shpreh qëndrimin e tij rreth këtij procesi dhe arsyet e mos pjesëmarrjes në debat.

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë