Pasojat e pacientëve nga grevat e personelit shëndetësor!

“Betimi për Drejtësi”

Ndiqeni emisionin “Betimi për Drejtësi”, për pasojat e pacientëve nga grevat e personelit shëndetësor.

Në këtë emision do të ndiqni përvojën e familjes Berisha, e cila rrëfen se për shkak të grevës së personelit shëndetësor në kohën e pakënaqësive të doktorëve me Ligjin për Paga, nuk ka mundur të merr trajtim në QKUK dhe është detyruar që të trajtohet jashtë vendit, ndërsa nuk është ndihmuar me asnjë cent nga Ministria e Shëndetësisë, me arsyetimin se nuk janë ndjekur procedurat administrative. Pala Fekri Berisha edhe pse pa një këmbë, i është refuzuar nga shteti që ta ketë një përcjellës në mënyrë që ta realizoj veprimtarinë e saj jetësore.

Se si është vepruar në këtë rast, ndiqeni hulumtimin e “Betimi për Drejtësi”.

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë