Paraburgim dhe arrest shtëpiak ndaj dy personave që dyshohet se sulmuan fizikisht punëtorin e një pike të derivateve

GJ.Prizren
Author

Raporton: Liridon Pnishi

Maj 22, 2020

Prizren – Gjykata Themelore në Prizren, të enjten dhe të premten, ka marrë dy vendime të ndara për një rast të njëjtë, ku ishin të përfshirë dy të dyshuarit nga fshati Lubizhdë.

Të enjten kjo gjykatë ka caktuar masën e arrestit shtëpiak ndaj njërit prej tyre, i cili është i mitur, ndërsa të premten është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh për të dyshuarin tjetër në këtë rast.

Këtë për “Betimi për Drejtësi” e konfirmoi zyrtari i lartë për bashkëpunim profesional në këtë gjykatë, Shqipron Serdolli.

Ndryshe “Betimi për Drejtësi” ka raportuar për këtë rast, ku sipas raportit 24 orësh të PK-së, ishin arrestuar dy persona në fshatin Lubizhdë, pasi që të njëjtit pas një mosmarrëveshje e kanë sulmuar fizikisht viktimën mashkull, i cili ishte duke punuar një pikë të derivateve.

Në raport thuhej se viktima ka pranuar trajtim mjekësor, ndërsa dy të dyshuarit pas intervistimit, me vendim të prokurorit, janë dërguar në mbajtje. /BetimipërDrejtësi