(Pa) Drejtësia e shtetit ndaj personave me nevoja të veçanta

Raporton: “Betimi për Drejtësi”

Ndiqeni emisionin “Betimi për Drejtësi” lidhur me (Pa) Drejtësinë e shtetit ndaj personave me nevoja të veçanta.

Përpos rrezikut shëndetësor nga virusi COVID-19, si ka ndikuar pandemia tek personat me nevoja të veçanta në Kosovë? Sa është përkujdesur shteti i Kosovës për këta persona? A ka pasur raste që pikërisht në kohën e pandemisë u janë ndalur pensionet personave paraplegjik dhe tetraplegjik? Sa persona në Kosovë gëzojnë statusin e personave paraplegjik dhe tetraplegjik? Cilat janë vështirësitë me të cilat janë përballuar këta persona gjatë pandemisë?

Për të gjitha këto dhe më shumë, ndiqeni emisionin e plotë. /BetimipërDrejtësi

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë