NDËRPRITET GREVA NË PAVIJONIN 4 NË BURGUN E DUBRAVËS

“Betimi për Drejtësi”

Dubravë – Të enjten në mesditë, është ndërprerë greva e të burgosurve të Pavijonit 4 në Burgun e Dubravës, pas takimit që drejtori i këtij burgu, Ismajl Dibrani, ka zhvilluar me grevistët e burgosur. Rreth 40 të burgosur të këtij pavijoni kanë hyrë në grevë të mërkurën, duke shprehur pakënaqësitë e tyre. Në një prononcim për “Betimi për Drejtësi”, Dibrani, ka shpjeguar arsyet e grevës së të burgosurve dhe ndërprerjen e saj. Ndiqeni se çfarë thotë Ismajl Dibrani.

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë