Mitrovicasi raporton në polici se ia vodhën 1 mijë euro nga llogaria bankare

Raporton: “Betimi për Drejtësi”

Mitrovicë- Policia e Kosovës (PK) njofton se një person ka raportuar se dikush ia ka vjedhur 1 mijë euro nga llogaria bankare.

Lajmi u bë i ditur përmes raportit 24 orësh të policisë, ku thuhet se viktima dyshon se vjedhjen e ka bërë një person që ia kishte dhënë veturën për regjistrim, raporton “Betimi për Drejtësi“.

Policia njofton se rasti ka ndodhur më 3 qershor dhe i njëjti është cilësuar si “Hyrje në sistemet kompjuterike”, raporton “Betimi për Drejtësi”.

“Ankuesi mashkull kosovar ka njoftuar se i janë vjedhur 1000 € nga llogaria bankare dhe se viktima dyshon në një mashkull kosovar të cilit i kishte dhënë veturën për regjistrim ku ishte edhe kuleta me dokumente”, thuhet në njoftim.

Bëhet e ditur se me vendim të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt. /BetimipërDrejtësi

Shënim: Personat e përmendur në këtë artikull konsiderohen të pafajshëm, përveç nëse nga gjykata vërtetohet se janë fajtorë me vendim të formës së prerë

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë