LUFTË APO SPEKTAKËL KUNDËR KRIMIT?! (EMISIONI I PLOTË)

“Betimi për Drejtësi”

Ndiqeni emisionin “Betimi për Drejtësi” rreth aksionit të përbashkët Policisë së EULEX-it dhe Policisë së Kosovës për arrestimin e deputetit të Kuvendit të Kosovës Azem Syla së bashku me 40 persona tjerë të dyshuar si grup kriminal. Aksioni i 27 prillit, ka përfshirë rreth 350 policë të cilët kanë bastisur mbi 40 lokacione në tërë Kosovën dhe ka arritur të arrestojë 6 persona. Çfarë hetimesh po zhvillon Prokuroria Speciale lidhur me dyshimet për këtë grup të madh të organizuar kriminal? Sipas Prokurorisë prej kur kanë qenë aktiv ky grup i organizuar kriminal? Kush përfshihen në këtë grup të organizuar kriminal? Kush dyshohet se i ka udhëhequr këtë grup të organizuar kriminal? Cilat ishin veprimtaritë kriminale të këtij grupi të organizuar kriminal ?Sa është dëmi i shkaktuar buxhetit të shtetit të Kosovës nga ky grup i organizuar kriminal? Pse nuk u arrestua i dyshuari kryesor si udhëheqës i këtij grupi të organizuar kriminal? Ku gjendet Azem Syla? A paraqet ky rast një luftë të vërtetë kundër krimit apo është spektakël i radhës nga institucionet e drejtësisë?

Për të diskutuar për këtë temë mysafirë të Betim Musliut janë:

Tomë Gashi, Avokat i Azem Sylës

Visar Sutaj, KDI

Arton Demhasaj, Çohu

Parim Olluri, Insajderi

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë