Llogaridhënia në gjyqësor

Raporton: “Betimi për Drejtësi”

Prishtinë – Ndiqeni emisionin “Betimi për Drejtësi” për llogaridhënien në sistemin gjyqësor të Republikës së Kosovës.

Cilat janë sfidat me të cilat po përballet Gjykata Supreme? Sa është duke u zbatuar Udhëzuesi për politikë ndëshkimore? Si po trajtohen rastet e korrupsionit nga sistemi i drejtësisë? Çfarë thotë mendimi i Gjykatës Supreme lidhur me mungesën e kontrollit gjyqësor në procedurë hetimore?

Për të gjitha këto dhe më shumë, ndiqeni intervistën me kryetarin e Gjykatës Supreme, z. Enver Peci./BetimipërDrejtësi

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë