“Iustitia” – Transparenca e shpenzimeve për mbrojtësit e të akuzuarëve në Dhomat e Specializuara

Sa para u shpenzuan deri me tani nga buxheti i Kosovës në emër të mbrojtjes juridike për të akuzuarit nga Dhomat e Specializuara të Kosovës? Kush përfitoi më shumë e kush më pak?

Pse pati qasje selektive në qeverisjet e kaluara në raport me kërkesat për mbrojtje ligjore që bënin ish-pjesëtarët e UCK-së? Çfarë thonë monitoruesit për shpenzimin e këtyre parave të buxhetit dhe çfarë rekomandojnë ata që të rregullohet pragu se sa mund të përfitojnw avokat që mbrojnw ish-krerët e UCK-së?

Për të gjitha këto dhe më shumë, ndiqeni emisionin “Iustitia” në Radion Evropa e Lirë, Betimi për Drejtësi si dhe në RTV 21.

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë