“Iustitia” – Trajtimi selektiv i rasteve civile nga gjyqësori

Zyrtarëve publikë, në pozita me ndikim, lëndët civile iu zgjidhen në afat të arsyeshëm kohor, ndërsa ky standard nuk vlen për qytetarët e thjeshtë, të cilët presin me dekada për ta realizuar një të drejtë. Hulumtimi i emisionit ‘Iustitia’ dëshmon sesi drejtësia në Kosovë zbatohet në mënyrë selektive. ‘Iustitia’ është emision që transmetohet çdo dy javë dhe prodhohet nga Radio Evropa e Lirë dhe Betimi për Drejtësi. Ky emision transmetohet edhe në RTV21.


 

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë