I mituri theret me thikë nga një bashkëmoshatar në Gjilan, policia jep detaje për arrestimin e të dyshuarit

Raporton: Adelina Ajeti

Gjilan- Policia e Kosovës (PK) njofton se është arrestuar një person nën dyshimin (i mitur) për therjen me thikë të një bashkëmoshatari.

Lajmin e ka konfirmuar për “Betimi për Drejtësi”, zëdhënësi i policisë për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani, ku njoftoi se ndaj të dyshuarit është iniciuar rasti “Lëndim i rëndë trupor”.

“Viktima është dërguar në emergjencën rajonale në Gjilan ku edhe iu ka dhënë tretmani mjekësor dhe gjendja shëndetësore e tij për momentin është stabile. Mjeti i mprehtë thika me të cilën i dyshuari ka kryer këtë vepër është sekuestruar nga policia dhe dërgohet në Prokurorinë Themelore si provë materiale”, tha Hashani

I njëjti tha se të dyshuarit të miturit me vendim të lëshuar nga prokurori për krime të rënda në Gjilan, i caktohet masa e ndalimit për 24 orë.

Hashani bëri të ditur se rasti “Lëndim i rëndë trupor” dërgohet në Prokurorinë Themelore në Gjilan. /BetimipërDrejtësi

Shënim: Personat e përmendur në këtë artikull konsiderohen të pafajshëm, përveç nëse nga gjykata vërtetohet se janë fajtorë me vendim të formës së prerë.

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë