Hetimet për ngjarjet në Kuvend

“Betimi për Drejtësi”

Ndiqeni intervistën ekskluzive me Kryeprokurorin e Prokurorisë Themelore të Prishtinës, z. Imer Beka rreth hetimeve për ngjarjet në Kuvendin e Kosovës.

Çfarë ka ndodhur sipas prokurorisë në seancat e Kuvendit të Kosovës ku u hodh gaz lotësjellës?  Çfarë përgjegjësie mbajnë deputetët që u përfshinë në hedhjen e gazit lotësjellës? Çfarë hetimesh po zhvillon Prokuroria Themelore e Prishtinës për këto raste? Çfarë ndodhi me ndalimin, arrestimin apo kidnapimin e deputetit Albin Kurti? Ishte apo jo i ligjshëm ndalimi i tij? Si u zhvillua procedura ndaj tij? A ka Kurti dhe deputetët e tjerë imunitet për veprimet e tyre në Kuvendin e Kosovës? Çfarë po ndodhë me protestuesit, të cilët gjuajtën gurë mbi policinë dhe stacionin policor? Çfarë po ndodhë me personat që gjenden ende në paraburgim? Si po sfidohet Prokuroria nga deputetët e Kuvendit të Kosovës, të cilët nuk po i përgjigjen ftesave për intervistim? Çka do të ndodhë me refuzimin e deputetëve Albin Kurti, Albulena Haxhiu, Donika Kadaj Bujupi dhe Faton Topalli? A do të ndiqet edhe sigurimi i Kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, që ishte i përfshirë në seancën e Kuvendit?

Për të gjitha këto dhe më shumë ndiqeni sonte intervistën ekskluzive me Kryeprokurorin e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, z. Imer Beka.

Gjatë emisionit do të ndiqni rubrikën e rregulltë “Në Kërkim” për të parë se kush janë tre prej personave më të kërkuar nga organet policore.

“Betimi për Drejtësi” të mërkurën prej orës 21:00, ndërsa ritransmetimi të nesërmen në mesditë.

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë