Havolli: Korrupsioni dukuri shqetësuese, drejtësia e kapur nga politika

“Betimi për Drejtësi”

Kryetari i OAK-ut, Osman Havolli, ka vlerësuar se sistemi i drejtesisë është kapur nga politika, dukuri kjo që ka ndikuar në zbehjen e imazhit  të këtij sistemi në vend. Havolli ka vlerësuar se korrupsioni është shumë prezent dhe se kësaj dukurie nuk i ka shpëtuar as avokatia.

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë