Gjendet trupi i pajetë i qytetarit që ra në lumë në Klinë

Raporton: “Betimi për Drejtësi”

(Përditësuar, ora 16:47)- Është gjetur trupi i pajetë i qytetarit të cilin peshkatarët e kishin vërejtur sot se kishte rënë në lumë në fshatin Deiq të Kinës.

Lajmin për “Betimi për Drejtësi” e ka konfirmuar Fadil Gashi, zëdhënës i policisë për rajonin e Pejës.

Gashi bëri të ditur se trupi i viktimës është gjetur 500 metra nga vendi ku peshkatarët e kishin parë në lumë.

I njëjshti shtoi se vdekjen e viktimës e ka konstatuar mjeku kujdestar dhe se me urdhër të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar për oduksion në IML.

“Nga ana e prokurorit, rasti është cilësuar hetim i vdekjes”, tha Gashi.

 

Dyshohet se një person ka rënë në lumë në Klinë, policia dhe ekipet tjera në vendin e ngjarjes

Klinë- Policia e Kosovës (PK) njofton se disa peshkatarë kanë raportuar se derisa kanë qenë duke peshkuar në lumin e fshatit Deiq të Klinës, kanë vërejtur një person në ujë.

Lajmin për “Betimi për Drejtësi” e ka konfirmuar Fadil Gashi, zëdhënës i policisë për rajonin e Pejës.

“Sot rreth orës 08:15 nga disa peshkatarë që kanë qenë duke peshkuar në fshatin Deiq, Komuna e Klinës, kanë vërejtur një person në ujë. Kanë tentu me nxjerrë trupin, por pa sukses”, tha Gashi.

I njëjti shtoi se në vendin e ngjarjes ka dalë policia, zjarrfikësit si dhe është njoftuar edhe njësiti i FSK-së, dhe janë në kërkim të personit që është vërejtë në ujë. /BetimipërDrejtësi

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë