Fejzullah Hasani: Ka ndikime politike në sistemin e drejtësisë

“Betimi për Drejtësi”

Kryetari i Gjykatës Supreme, Fejzullah Hasani, tha për emisionin “Betimi për Drejtësi” se në sistemin gjyqësor dhe prokurorial, pa diskutim se ka ndikime politike. Sipas tij, nënshtruesit e këtyre ndikimeve politike, janë disa nga bartësit e funksioneve të drejtësisë, të cilët nuk u binden mekanizmave të ndërtuar për ushtrimin në mënyrë të pavarur të këtyre funksioneve. Ndiqni se çfarë thotë ai.

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë