Fejzullah Hasani: Gjykatësit dhe prokurorët duhet të verifikohen për të pastruar sistemin e drejtësisë

“Betimi për Drejtësi”

Si pasojë e këtyre ndikimeve politike që po ndodhin, për të parin e Gjykatës Supreme, sistemi i drejtësisë duhet t’i shtrohet një procesi të filtrimit. Fejzullah Hasani, tha për emisionin “Betimi për Drejtësi” se është e domosdoshme që sistemi prokrurorial dhe sistemi gjyqësor të bëhen edhe një herë pjesë e një procesi të reformës. Ndiqni se çfarë thotë ai.

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë