Dyshohet se ia mori viktimës 450 euro hua dhe nuk ia ktheu më, arrestohet gjilanasi

Raporton: “Betimi për Drejtësi”

Gjilan- Policia e Kosovës (PK) njofton se është arrestuar një person në Gjilan, nën dyshimin se i njëjti ia mori viktimës 450 euro hua, por të njëjtat nuk ia ktheu më.

Lajmi u bë i ditur përmes raportit 24 orësh të policisë ku thuhet se rasti në fjalë kishte ndodhur në rrugën “Adem Jashari” në Gjilan, më 27 qershor 2021, rreth orës 14:00-16:00, raporton “Betimi për Drejtësi“.

“Më datë 05.06.2022 është arrestuar i dyshuari kosovar pasi që i njëjti i kishte marrë nga viktima mashkull kosovar në huazim 450€ dhe të njëjtat nuk i kishte kthyer sipas marrëveshjes”, thuhet në njoftim.

Bëhet e ditur se me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje. /BetimipërDrejtësi

Shënim: Personat e përmendur në këtë artikull konsiderohen të pafajshëm, përveç nëse nga gjykata vërtetohet se janë fajtorë me vendim të formës së prerë.

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë