“DREJTËSIA NË TEST” NË EMISIONIN “BETIMI PËR DREJTËSI”

“Betimi për Drejtësi”

Në emisionin “Betimi për Drejtësi” debatohet për njohuritë e prokurorëve, gjykatësve dhe avokatëve për drejtësinë penale.
Sa kanë njohuri për ligjin dhe sa e zbatojnë atë prokurorët, gjykatësit dhe avokatët? Si ka mundësi që zbatuesit e ligjit të mos i kuptojnë fare dispozitat e reja të procedurës penale? Sa shkilen të drejtat e qytetarëve nga zbatuesit e ligjit ?

“Betimi për Drejtësi”, të martën prej orës 20:10 në RTK1, ndërsa repriza pas një jave në mesditë.

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë