Disiplinimi i avokatëve

“Betimi për Drejtësi”

Ndiqeni emisionin “Betimi për Drejtësi” për disiplinimin e avokatëve, me të cilën çështje merret Zyra e Prokurorit Disiplinor, që funksionon në kuadër të Odës së Avokatëve të Kosovës. Për të diskutuar për llogaridhënien e avokatëve dhe disiplinimin e tyre, ndiqeni intervistën me Florim Shefqetin, Prokuror Disiplinor i Odës së Avokatëve.

Gjatë emisionit, do të ndiqni rubrikën e monitorimit të rasteve të korrupsionit në të gjitha Gjykatat e Kosovës të përgatitur nga hulumtuesit e “Betimi për Drejtësi”.

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë