Çka po i shtynë bartësit e funksioneve të drejtësisë që t’i nënshtrohen politikës?

“Betimi për Drejtësi”

Kreu i Gjykatës Supreme, Fejzullah Hasani, duke folur për emisionin “Betimi për Drejtësi”, tha se sipas bindjes së tij personale, personat që po i nënshtrohen politikës kanë pasiguri në vetvete. Ndiqni se cilat janë arsyet që sipas tij po ndikojnë në nënshtrimin e gjykatësve dhe prokurorëve ndaj politikës?

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë