Burgu i Dubravës

“Betimi për Drejtësi”

“Betimi për Drejtësi” viziton njërën ndër qendrat më problematike korrektuese në Kosovë, Burgun e Dubravës. Ndiqni rrëfimet ekskluzive me të burgosurit e rrezikshmërisë së lartë. Çfarë thotë Basha, protagonist i arratisjeve spektakulare nga burgjet e Kosovës? Çfarë rrëfen për krimin mizor dhe tregun e heroinës, i dënuari me 30 vjet burgim për vrasje? Çfarë sigurie ofrohet në Burgun e Dubravës?
“Betimi për Drejtësi” këtë javë të mërkurën prej orës 21:00, ndërsa repriza pas një jave në mesditë.

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë