“BETIMI PËR DREJTËSI” DEBATON PËR DEKLARIMIN E PASURISË

“Betimi për Drejtësi”

Ndiqeni emisionin “Betimi për Drejtësi” për deklarimin e pasurisë?

Kush janë prokurorët e akuzuar për mosdeklarim të pasurisë, që i akuzojnë zyrtarët shtetëror pikërisht për mosdeklarim të pasurisë?Sa zyrtarë shtetëror nuk e kanë deklaruar pasurinë? Sa prej tyre janë akuzuar dhe dënuar? Deklarimi i pasurisë sa po kontrollohet dhe hetohet penalisht? Kjo formë e deklarimit të pasurisë a konsiderohet shkelje e privatësisë?

Për të diskutuar për këto tema janë të ftuar panelistët:

Z. Hasan Preteni, Drejtor në Agjencinë Kundër Korrupsionit
Z. Sylë Hoxha, Kryeprokuror në Pokurorinë Themelore në Prizren, njëherësh anëtar i Këshillit Prokurorial të Kosovës
Z. Selim Selimi, Këshilltar juridik i Presidentes Jahjaga

“Betimi për Drejtësi”, të martën prej orës 20:10 në RTK1, ndërsa repriza pas një jave në mesditë.

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë