Betimi për Drejtësi 286: Intervistë me ish-kryetarin e Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani

Në emisionin “Betimi për Drejtësi” është trajtuar problemi i grevave, dialogu me Serbinë, Vettingu dhe tema të tjera për të cilat ka folur ish-Kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani.

  • Cilat janë të drejtat e grevistëve?
  • A mund t’iu ndalen pagat grevistëve?
  • Cilat janë standardet ndërkombëtare që duhet t’i respektojë pushteti në rastin e grevistëve?
  • Pse është dinamizuar dialogu Kosovë-Serbi?
  • Çka thotë Komisioni i Venecias për Vettingun?
    Për këto dhe të tjera ndiqeni emisionin “Betimi për Drejtësi”, i cili transmetohet çdo të shtunë nga ora 20:10, në KTV, TV Arta dhe “Betimi për Drejtësi”.

 

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë