Asambleja e Kryetarëve dhe Gjykatësve

Raporton: “Betimi për Drejtësi”

Prishtinë – Ndiqeni emisionin “Betimi për Drejtësi” për sfidat me të cilat ballafaqohet sistemi gjyqësor në Republikën e Kosovës.

Lidhur me këtë, ndiqeni intervistën me kryetarin e Asamblesë së Kryetarëve të Gjykatave dhe Gjyqtarëve Mbikëqyrës, Bashkim Hyseni, ku do të flitet për transparencën, sistemin e vlerësimit të performancës, sistemin e llogaridhënies në sistemin gjyqësor, si dhe nevojën për të pasur një proces të vetingut. /BetimipërDrejtësi

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë