Arrestohet një person në Mitrovicë, dyshohet se i dehur ka shtënë me armë në një lokal

Raporton: “Betimi për Drejtësi”

Mitrovicë- Policia e Kosovës (PK) njofton se është arrestuar një person në Mitrovicë, nën dyshimin se i dehur ka shtënë me armë në një lokal, drejt dyshemesë.

Lajmi u bë i ditur përmes raportit 24 orësh të policisë, ku thuhet se lidhur me rastin nuk ka të lënduar, raporton “Betimi për Drejtësi“.

“Njësitë policore në vendin e ngjarjes kanë gjetur dhe sekuestruar: tri gëzoja, një fishek dhe tri predha të fishekëve të armës së zjarrit, ndërsa  nga i dyshuari është sekuestruar një pistoletë. Në konsultim me prokurorin, pasi iu nënshtrua procedurave të parapara i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftim. /BetimipërDrejtësi

Shënim: Personat e përmendur në këtë artikull konsiderohen të pafajshëm, përveç nëse nga gjykata vërtetohet se janë fajtorë me vendim të formës së prerë.

 

 

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni mirë me këtë, por ju mund të hiqni dorë nëse dëshironi. Prano Lexo më shumë